אחסון אתרים

 

אחסון אתרים באינטרנט הוא השלב האחרון לו צריך לדאוג ערב העלאת האתר לאוויר. אחרי בנית אתר חדש או שדרוג אתר ישן, אחרי העיצוב הגרפי, אחרי הפקת התכנים.. אחרי הכל נותר רק למצוא פתרון של אחסון אתרים וזהו - האתר נמצא על הרשת זמין לכל מי שיקליד את כתובתו או לחלוטין - יחפש במנוע החיפוש את שם האתר או מילות מפתח ומושגים אשר מתקשרים עם נושא האתר. לכן, אנשים רבים ממהרים כבר לצלוח שלב זה ולהיות יום אחד אחרי - באוויר. יחד עם כל ההתרגשות והציפייה להעלות כבר את האתר, ולמרות תחושת הגאווה של מי שמעלה את האתר הנפלא ביותר בתולדות האינטרנט, דעו לכם שהנושא של אחסון אתרים הוא נושא מאוד מאוד חשוב וקריטי ולכן חשוב לקבל החלטה נכונה ומושכלת לפני שבוחרים את הפתרון הראשון או לחילופין את הפיתרון הזול ביותר של אחסון אתרים.

 

אחסון אתרים בצורה לא נכונה עבורכם יפגע בקידום אתרים:

יש קשר בין אחסון אתרים לקידום אתרים - יותר מכך, יש קשר הדוק! בין אחסון אתרים לקידום אתרים. מבלי לרדת לרזולוציות נמוכות מידי, חשוב שכבעלי או מנהלי אתרים תכירו בעובדה שפתרון טוב של אחסון אתרים הוא התשתית הבסיסית לקידום אתרים. חשוב למצוא פתרון אחסון אתרים המתאים לסוג האתר כלומר אם אתר פונה לקהל הישראלי חשוב למצוא פתרון אחסון אתרים אצל חברות אחסון מקומיות כך שתהיה לו גישה ישירה לרשת המקומית ואילו כאשר אתר פונה אל ציבור הגולשים הבינלאומי, חשוב למצוא עבורו פתרון אחסון אתרים על גבי שרתים המחוברים לרשתות בינלאומיות. פתרונות נכונים יעניקו לאתרים קדימות ברשתות מסויימות.


אחסון אתרים בצורה לא נכונה ימנע מהאתר להתפתח:

חברות רבות מציעות פתרונות אחסון אתרים תמורת מחירים סמליים של כמה דולרים ביום אך יש כאן מלכוד בחברות רבות שכן האתרים מאוחסנים על גבי שרתים (חומרה יקרה), ככל שהאתר בעל נפח גדול יותר וככל שיש בו תנועה ערה יותר של גולשים כך הוא יתפוס יותר מקום על גבי השרת. בכדי למנוע עומסים על השרת, חברות אחסון רבות מגבילות אתרים מבחינות אחסון קטעי ארכיון או מבחינת העלאת חומרים חדשים וכן הגבלת גולשים באתר. זה בדיוק ההפך מקידום אתרים זה בלימת אתרים! מודלים רבים של אחסון אתרים פוגעים בסיכויי האתר למשוך כמות בלתי נדלית של גולשים ולהעניק להם שירותי גלישה איכותיים 24 שעות ביממה והרי לצורך כך נוסד האתר לא?


אחסון אתרים בצורה לא נכונה - יגביל את תנועת הגולשים:

כפי שצויין תחילה חברות רבות המעניקות שירותי אחסון אתרים מגבילות אתכם מבחינת השימוש בשרת ולכן - הגולשים יהיו מוגבלים ולא תהיה להם גישה חופשית לשרת בכל שעה ו/או לא עמודים מסויימים לא יהיו נגישים. כמו כן, הפתרון של אחסון אתרים על גבי תיקיית FTP כלומר אחסון אתר על גבי הרשת, גם הוא מגביל אתכם מבחינת האלעת תכנים בשעות בהן יש עומס וגם הגולשים יכולים להתקל במגבלות טכניות בעת הגלישה.